Lost Alabama
Results 1 to 2 of 2

Thread: Lost Alabama

  1. #1
    Unregistered Guest

    Default Lost Alabama

    Hey I would like to know what would I have to pay for a 2nd & a 3rd Grader. I also so would like to know would there be a time frame for the lesson to be done?

  2. #2
    hearthstone_academy's Avatar
    hearthstone_academy is offline Administrator
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    OR
    Posts
    6,894
    Blog Entries
    18

    Default Re: Lost Alabama

    Hi!

    The cost for those grade levels is 19.95 for the first student and 14.95 for each additional student from the same family. So, your monthly total would be 34.90.

    Time4Learning isn't a school. It's a curriculum, which you can use your way. Lessons are available 24/7 and you can use as much or as little of the curriculum as you wish. We provide tools within your parent dashboard to help you set up a plan for your students.

    I hope this little bit of information helps. Please let us know if you have more questions.

    Mom of six . . . current students and homeschool graduates. Enjoying using Time4Learning since 2006!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •