Per Course Fee?
Results 1 to 2 of 2

Thread: Per Course Fee?

  1. #1
    TeresaMaldonado is offline Junior Member Newbie
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    TX
    Posts
    1

    Default Per Course Fee?

    Does T4L offer a per course fee in the high school classes? For example, if I wanted my daughter to just do High School math in T4L would it be the same cost as the 4 classes offered for $30 per month?

  2. #2
    hearthstone_academy's Avatar
    hearthstone_academy is offline Administrator
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    OR
    Posts
    6,894
    Blog Entries
    18

    Default

    The cost is the same for one to four high school courses.

    Time4Learning incurs the same expense, even if you are only using one, two, or three courses. The good news is that you can always add or change courses at any time.

    Mom of six . . . current students and homeschool graduates. Enjoying using Time4Learning since 2006!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •